Subpage cover photo

WYDARZENIA DODATKOWE

 

WRZESIEŃ

 

* 27 września 2018 roku, godz. 11:30 - 14:30

Dmowskiego 11 - Twoje miejsce spotkań

Szkolenie dla osób zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach konkursu "Granty Fabryczne"

--------

 

PAŹDZIERNIK

 

* 1 października 2018 rok, godz. 11:30 - 14:30

Dmowskiego 11 - Twoje miejsce spotkań

Szkolenie dla osób zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach konkursu "Granty Fabryczne"

 

* 6 października 2018, godz. 17.00

Wykład otwarty


Wykład buddyjski "Budda i Miłość - partnerstwo w buddyźmie"; na podstawie książki Lamy Ole Nydahla "Budda i Miłość"; poprowadzi Piotr Kalachyn (ur. 1966) - pochodzi z Rosji, wychował się na Białorusi. Lamę Ole Nydahla spotkał w 1998 roku. Jest tłumaczem Lamy Ole na język rosyjski. Od 2005 roku wykłada podstawy buddyzmu. W 2008 roku przeprowadził się do Polski, gdzie przez 4 lata pomagał prowadzić ośrodek odosobnieniowy w Zagórzanach. Obecnie mieszka we Wrocławiu z żoną i dwojgiem dzieci. Z zawodu jest programistą, tłumaczem oraz nauczycielem angielskiego i rosyjskiego.

Książka „Budda i miłość” opowiada o tym, jak pojawiający się w pełnym radości związku nadmiar wykorzystać dla dobra wszystkich i samemu dzięki temu wzrastać. Z czasem wszystko przeniknie dojrzałe poczucie satysfakcji, wynikające ze wspólnej pracy, uczenia się życia i wprowadzania go na coraz wyższe i prawdziwsze poziomy. W ten sposób stopniowo powstaje pogląd, że najwyższa radość jest jednocześnie najwyższą prawdą oraz że podkreślanie w życiu tego, co piękne, nie jest ucieczką od życia. Zgodnie z buddyjskim poglądem szczęśliwy i wzbogacający związek nie jest celem samym w sobie, lecz drogą pozwalającą osiągnąć pełny rozwój umysłu - oświecenie. Lama Ole Nydahl, opisując, na czym polega ten stan, powiedział kiedyś: "To tak, jakbyśmy zakochali się w całym świecie, a cały świat zakochał się w nas".

 

 

 

* 9 października 2018, godz. 17.00

Spotkanie seniorów instruktorów Hufca ZHP

 --------

LISTOPAD

 -------

GRUDZIEŃ

15 grudnia 2018, godz. 16.00 - 19:00

Poezja - lubię to! (edycja świąteczna) - Grupa Literacka "Feniks"

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.